2 Eylül 2012 Pazar

Kadınlar Ne İster? (Tembellik yok! Sonuna kadar okuyun lütfen)


Ne derler büyüklerimiz bize bir şeyi hazır sunmak yerine o şeye ulaşmamız için yapmamız gerekenleri öğrettikleri zamanlarda?? Sana balık vermiyorum ya da senin için balık tutmuyorum, balık tutmayı öğretiyorum evladım derler değil mi? İşte bugünkü konumuz bin tane saçma sapan insanın yorumladığı ancak hala sevgili karşı cinsimizin bile bile lades dediği sorunun cevabı.. Kadınlar ne ister? 


Abim benden birazcık büyük olduğu için onunla çoğu şeyi birlikte yaşayarak (acı sonuçları olmadı değil;)) büyüdük. Bunun verdiği engin bilgilere ek olarak, lise ve üniversitede de en yakın arkadaşlarım hep birbirinden farklı erkeklerdi. Yani amigo kızlar gibi fit birbirinden yakışıklı duvara kafayı çarpsa boş teneke sesi çıkarıcak tek tip arkadaşlarım hiç olmadı. Bazıları ciddi ve entellektüel, bazıları geyik ve sevecen, bazıları taşı sıksa suyunu çıkarıcak, yoktan holding var edecek, bazılarının holdingi var ama eritmek için çaba harcayan tiplerdi. Simamdan mıdır nedir görenlerin ay dur dert anlatıcam dediği o acınası insan olmuşumdur her zaman. Dert yananları dinlerken içimden "aslında haklılar da anlamıyorlar" dediğim o kadar çok zaman oldu ki.. O zamanların bu zamanlardan tek farkı ben bu garip grupların içersinde öyle mutluydum ki kapımı kimseye açmak zorunda kalmıyordum. Sonuç olarak da bazı şeyleri bilmeyenlerin sadece bu arkadaşlar olduğunu sanıp kendimi kandırıyordum. Ne zaman ki herkes kendi hayatına dalıp, iş güç telaşesine girdi, gruplar dağıldı, hayatıma farklı insanlar girmeye başladı.. Diğer herkes gibi ben de yeni insanlarla tanıştım, bir sürü arkadaşım oldu ve tabi ki de ifademle gelen dertleşme sorumluğu da benimleydi.. Sohbet, dertleşme derken, ne görsem beğenirsiniz. Bunlar da gayet ne yapmak istiyorlarsa tersini yapıyorlar sonra da ahh vah.. Baktım bu iş böyle olmayacak. Ne de olsa artık 30 takipçili ( huu huuu 50.ciye özel sürpriz varr;)) sosyal sorumluluğu olan bir insanım, sıvadım kolları.. Şaka bir yana amaç akıl vermek değil.. İnanın dertleşmek. Bu aralar etraf çok kalabalık ama bir o kadar da yalnız..

Herkesin dilinde olan klişelere birazcık kendimce açıklık getiriyim diyorum.. Başlayalım..

Klişe 1 - Her kız jest ister.


Evet ister ama kızı önce tanımak sonra ona göre sürprizler yapmak gerekir. "Yaav her kız gül sever, çikolata yer, işte bi de güzel iki söz tamam yav" diyen tip! Gelir ağzının ortasına patlatırım! Boşuna değil senin etrafındaki kahve çekirdeği beyincikli kızlar! Her kız farklıdır! Bazıları için gözlerinin içine bakıldığında "iyi misin" sorusu dünyalara bedeldir. Bak sorumuz "iyi misin?", "naber yaw değil"! Ön yargısız davranıp, tanıyın.. Herkese yaptıklarınızı sizin için özel olabilecek bir insana yapabilir onun gözünde banel seviyesiz kalabilirsiniz.. Bunu yapabiliteniz çok fazla olduğundan özellikle söylüyorum. Valla birazcık dinleyin..


Klişe 2 - Gülmek ister


Evet kadınların hepsi kendini güldüren erkeklerden hoşlanırlar. Ama bu demek değildir ki paylanço gibi sürekli sırıtan tipleri sevip evlerine alsınlar. Kadınlar olgun erkeklere aşık olurlar. Olgun erkeklerin konuşma arasında yaptığı espirilere gözleri kadar kalpleri de güler. Siz oto b*ka espiri yapmaya çalışırsanız sonuç olarak karşınızda içi bayılmış, son nefesini vermek üzere bir kadın bulabilirsiniz.


Klişe 3 - Narin davranılsın isterler


Evet narin davranılsın isterler. Ama hiç birimiz kontes değiliz. Narinden kastımız ellerimiz tutulcak diye kangren olmasın, kapılar açılcak derken önden giden adam kapı yüzünüze kapanırken öyle yürüyor olmasın demek. Bunların dışında aman kırılmasın etmesin diye put gibi bir bayanın yanında oturmak ondan korktuğunuz anlamına bile gelebilir. Rahat olun. Eğer o sizinle el şakalarına bile geçtiyse sizin de yan yana yürürken yol vermek için geriye çekildiğinizde belinden hafifçe tutucak ya da yanınızda kahve içerken kolunuzu omzunuza koyucağınız zaman gelmiştir. Bunlar önemli. Ağzınız ne derse desin asıl güven hissi vücut dili ile verilir. Diğer konu lütfen..


Klişe 4 - Güven isterler


Bu karşılıklı bir histir. Yani hem size güvenmek hem de sizin ona güvenmenizi isterler. Bu ne demektir? Kararlarına düşüncelerine güvenmenizi, onun yanında olmanızı isterler. Abartmadan tabi ki.. Eğer kız arkadaşınız hakkatten salak saçma bişiler söylüyorsa (yanından kalkın gidin ya da) içindeki öz güveni kırmadan yani "la ne alakaa" demeden insan gibi açıklama yapın.. Güven dendiğinde kadınların aklına ilk önce aldatma mevzuları gelebilir. Aslında güven dediğiniz "düşsem beni tutucak mı" sorusunun cevabı bence.. Zaten sizi düşerken tutmayı göze alan kişi aldatmayı aklına bile getirmez. Çünkü siz onun için önemlisinizdir. Ve kırılmanız onu da üzer.. İki taraf için de önemli bir şey bence bu. Uzaktayken, ya da sizden ayrı kaldığı zamanlarda ay beni aldatıcak mı ne yapıcak diye burnundan getirmeyin insanların. Dışarı çıkıp aldatma artık mazi oldu. Bilgisayarınızın "on" tuşu size dünyaları sunuyor. Yani eğer içte varsa kimsenin dışarda eğlenmeye, içmeye çıkmasına gerek yok.

Klişe 5 - Güçlü olsun isterler


Güç nedir? Öyle kaslı kollar, ıslık çalındığında arkanızdan beliren mağara kaçkınları değildir. Güçlü bir erkek dediğiniz ona buna küfreden hemencik sinirlenen değildir. Güç özgüvendir! Bir erkeği en çok erkek yapan özellik budur ve oranı çok önemlidir. Sinek siklet olup "olum varya ben bunlara bir dalsam Allahh.." demek özgüven değil kendini bilmemektir.. Bir güzel dayak yiyen sineksiklet beyfendimizi tek bir bayan kabul eder, o da annesidir. Hoş o da durumdan ne kadar memnundur ayrı..

Özgüven dediğimiz şey, bir erkeğin oturup kalkmasında, insanlarla olan diyaloğunda tereddüt etmeden hareket ediyor olmasıdır. Size olan davranışlarında da hem sınırını bilen hem de yapabileceklerinden emin olan insandan bahsediyoruz. Hayata karşı duruş gerçekten önemlidir. Hem de hayatın her anında.


Klişe 6 - Para konuşulsun istemezlerOnlarca kız tanıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki paradan bahseden erkek = kendi kendini hadım etmiş erkektir. Bir kızla tanışır tanışmaz ya da bir kaç buluşma sonrasında "ya işte naparsın çok param var" ya da "ya valla ay sonunu zor getiriyorum" lafları sizi anında bitirir. O kızcağıza ne sizin durumunuz?!? Para kazanmanın amacı hayatınızı sürdürebilmenizdir. Muhabbetlerin konusu olduğu anda karşınızdaki kadının gözünde ya yerin dibine girersiniz ya da acınası hale gelirsiniz. Bunlardan hangisi sizin için uygun? He yıllar yıllar geçer o zaman tabi ki bütçeniz hakkında akıl almak isteyebilirsiniz. Bu durumda iki taraf birbirini tanıyordur. Hoş ne olursa olsun bence maddi konular insanlar için özel olmalı bayanlar ne de erkekler çok fazla konuşmamalıdır.


Klişe 7 - İçi güzel olsun isterler


Ih içi güzel olsun isterler! Kadınlar kendilerine dikkat eden erkekleri isterler. Yani manikür pedükür yapmasın ama tırnaklarını kessin dimi (şirkette değil tabi! çok çirkin cıt cıt cıt!)?

Hemen ağız burun kıvıranlara soruyorum. Kim istemez Allah aşkına? Bana sakın aman asıl güzellik içtedir demeyin. Tabi ki insanın iç güzelliği önemli ama dışını görüyorsunuz karşınızdaki insanın öncelikle. Ben herkesin güzel olduğuna ama bazı insanların kendilerini itina ile çirkinleştirdiğine inanıyorum. Örneğin 26 yaşındaki bir bayanın karşısında twity tshirtlü bir insanın ne işi var? Ya da işe giderken takılan o minnacık kravatın o kocaman cüsse de işi ne? Aynaya bakın. Yok yok önce istediğiniz tarza karar verin. Tamam buna karar verdiniz ama inanın bitmiyor. Sıra geldi bakıma. Bakım derken size bunu son 3 yıldır kuaföre gitmeyen bir bayan söylüyor. Bakımlı olundan kasıt, temiz olun yüzünüzü yıkayın, kulak çubuğu kullanın, dişlerinizi fırçalayın yahu! En pahalı arabaya binip, sürekli spora gidip vucut yapıp bunları yapmayan adama sesleniyorum. Sen olmamışsın arkadaşım olmamışsın!

Amma sitem ettin diyebilirsiniz. Hatta amaann yukardaki gibi benim kankam kızların hepsi onun hastası da diyebilirsiniz. O kızlara da bir sitem geliyor! Korkmayın! Yalnız kalmaktan, karşınızdakine hislerinizi söylemekten korkmayın.. Bırakın rahatsız olduğunuz şeyleri bilsinler. Hatta tepki versinler. İnsan istedikleri için savaşmıcaksa ne için savaşıcak?? Tek taş için mi Allah aşkına??

Şu yukarıda bahsettiğim her şey aslında erkeklerin en önemli özelliklerinin doğurduğu sonuçlar. Derin düşünmüyorlar. Yaptıkları çoğu hareketin bilincinde değiller. Onlar bir şey yapıp siz yaaaeee diye bağırındığınızda adam ne olduğunu anlamıyor ki nasıl cevap versin ya da kendisini düzeltsin? Kadınlar, karşınızda size değer veren bir adam varsa onunla konuşun.. Her fırsatta trip atmak yerine onu anlamaya, kendinizi anlatmaya çalışın.. Hoş erkeklerin de anlamadıkları başka bir nokta daha var.. Trip aslında bir kadının ilgi çağrısıdır. Her tribin arkasında kocaman dolu dolu gözlerle ne olur benimle ilgilen diyen bir kadın vardır. Bu durumda siz evet yanındayım hissi verdikten sonra ve kendinizi anlatmaya başladıktan sonra eminim tripler azalır. Ya da umarım.. Aman sizin de kız arkadaşınızın üç cümlesinden ikisi tripse çok da uğraşmayın canım. Hayat geçer mi öyle.. Sizinle konuşacak, size huzur vericek birini bulun... Burdan da bir Erkek asıl ne ister sorusuna gidelim..

Bir erkek;

Gerçek bir erkeğin, yani ergenliğini atlatmış, zamanında yeteri kadar aşk ilişkisi yaşamış, kalkmasını oturmasını bilen, kendisinin ve hislerinin farkında olan bir erkek, karşısındaki kadından sadece ANLAYIŞ isteyebilir. Bu aynı zamanda kız kıza otururken karşıdan geldiğini gördüğünüz piknik tüplü kızın yanındaki dalyan gibi delikanlının da açıklaması olabilir. Bazen bazı kadınlar cidden bir erkeği oksijensiz bırakabiliyor. Bırakın adam sevdiği insanlarla iki bira içsin, bazı günler geç gelsin, bırakın maçını arkadaşlarıyla salonda izlesin, bırakın birazcık çocuklaşsın.. Bırakın sizin kucağınızda sadece Huzur bulsun.. Sonra bakın neler oluyor..
Eğer yukarda bahsettiğimiz onca kötü özelliğin azıcığını barındıran bir sevgiliniz varsa bence adamın kıymetini bilin.. Çünkü benim gördüğüm Türk erkeği yukardaki 7 özelliğin 4ünü almadan sahalara asla çıkmıyor.

Bu aralar sürekli aynı şeyleri yaşamaktan bunaldığımdan hiç durmadan, düşünmeden, tekrar okumadan yazdım ilk kez. Belki de blog açıldığından beri ilk kez bu kadar dürüst yazdım. Tabi ki bunlar sadece benim düşüncelerim... Her türlü algılama, yorum yapma size düşüyor..

Sevgi dolu, aşk dolu cumartesiler efenim. Peace;)


Not: (bilerek minnacık yazıyorum;)) Eğer bu yazının sonuna kadar geldiyseniz ve "haklı yahu" dediyseniz kendi kendinize size bir itirafım var.. Ben son 7 yıldır hiç aşık olmadım. :) Olmadı olamadı. Hani bazen beğendiğim ve şans vermek istediğim insanlar oluyor ama yukarda bahsi geçen nedenlerden aşk boyutuna geçmeden hoşlantı da uçuuup gidiyor..  Şimdi bu itiraftan sonra amaann bırak ya kelin melhemi falan demeyin lütfen. Önemli olan yukarda bahsettiklerimin işinize yarayabileceği. Öz eleştiri yapın.. Düşünsenize, belki aşık olduğunuz insanın size karşı olan hislerini büyütebilir, onu kendinize aşık edebilirsiniz. Tabi onun içinde size karşı bir kıvılcımı olmadan bir alev beklemek de saçma olur. Hep mutlu olun. Bi de aşık. İnşallah bir gün ben de.. Belki de daha dün gördüğüm birine hem de;) 

5 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. İşe yarar inşallah ;))
  Sonuçlarını paylaş bizimle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...